Menu

Od dziś dwóch Papieży w Watykanie

Żródło: Flickr.com Żródło: Flickr.com

Od dziś w Watykanie mieszkać będzie dwóch papieży. Do Papieża Francisza dołączy Emerytowany Papież Benedykt XVI, który wróci z dwumiesięcznego pobytu w Castel Gandolfo.

Siedzibą Papieża seniora będzie dawny klasztor klauzurowy Mater Ecclesiae. Przeszedł on remont i został dostosowany do potrzeb Emerytowanego Papieża. Przygotowano m.in. specjalny gabinet, gdzie przewieziono stare biurko kard. Ratzingera. Do nowego domu trafił m.in. liczący kilkadziesiąt tysięcy tomów księgozbiór. Przygotowano też pokój gościnny dla brata Benedykta XVI - ks. Georga Ratzingera.

W ogrodach watykańskich wraz z Benedyktem XVI zamieszkają cztery panie opiekujące się domem ze związanej z ruchem Comunione e Liberazione wspólnoty osób konsekrowanych Memores Domini oraz osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. CEntrum nowego domu Emerytowanego Papieża stanowi kaplica, w której z woli Jana Pawła II od 13 maja 1994 r. modliły się w intencjach Papieża i Kościoła siostry klauzurowe. Teraz tę posługę modlitwy przejmuje Benedykt XVI. W ostatnich słowach przed ustąpieniem wyznał on, że odtąd staje się tylko pielgrzymem, a swoją modlitwą, refleksją i wszelkimi siłami wewnętrznymi chciałby służyć dobru wspólnemu, dobru Kościoła i ludzkości.

Źródło: Radio Watykańskie

Powrót na górę

Watykan

Publicystyka

Czy wiesz ...

Encyklopedia

Europa

Społeczeństwo