Menu

Prymas Belgii ponownie zaatakowany

Prymas Belgii ponownie zaatakowany

Prymas Królestwa Belgii abp André-Joseph Léonard po raz drugi w tym roku został zaatakowany przez aktywistki feministycznej i skrajnie lewicowej i prohomoseksualnej organizacji Femen. Ofiarą Femenu padła także Christine Boutin, przewodnicząca francuskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Konferencja naukowa (21.10.2013 r.) w której uczestniczył m.in. prymas Belgii i Christine Boutin została brutalnie przerwana przez aktywistki Femenu. Prymas został obrzucony tortem natomiast Christine Boutin została fizycznie molestowana przez półnagie aktywistki Femenu. Arb André-Joseph Léonard  w całej sytuacji zachował zimną krew - spokojnie spróbował tortu, którym został obrzucony.

Zajście te było niemal odwzorowaniem wydarzenia z kwietnia tego roku, kiedy to półnagie aktywistki Femenu w trakcie konferencji na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim zaatakowały prymasa i oblewały go wodą. W trakcie ataku prymas modlił się, natomiast po całym zajściu arcybiskup ucałował wizerunek Maryji znajdujący się na jednej z butelek z wodą (film).

Prymas Belgii jednoznacznie sprzeciwia się próbom zmierzającym do legalizacji eutanazji we Francji. Zgodnie z projektem ustawy eutanazja ma być dostępna także dla dzieci. Znany jest także ze swojego sprzeciwu wobec legalizacji małżeństw homoseksualnych.

Całe zajście można obejrzeć na youtubie - link

Więcej w tej kategorii: Mont Saint Michel »
Powrót na górę

Watykan

Publicystyka

Czy wiesz ...

Encyklopedia

Europa

Społeczeństwo